Tretji tekmovalni dan mednarodnega košarkarskega turnirja NO BORDER EUROCUP z najboljšimi evropskimi ekipami U16.

THIRD DAY, FIRST MATCH

ARMANI MILANO – CEDEVITA OLIMPIJA LJUBLJANA 78:58 (26:6, 38:25, 56:41)
Armani Milano je dosegel drugo zmago, medtem ko je Cedevita Olimpija Ljubljana sklenila skupinski del brez zmage. Ključen je bil začetek tekme, ki ga je Milano odigral vrhunsko. Cedevita Olimpija je nato odreagirala v drugi in tretji četrtini, ko se je tudi približala na 11 točk zaostanka, Armani pa se ni pustil presenetiti in zasluženo zmagal.

THIRD DAY, SECOND MATCH

STELLA AZZURRA ROME – ORANGE1 BASSANO 68:73 (18:22, 37:34, 53:48)
Tekma za prvo mesto v skupini je bila prava košarkarska poslastica, s tem da je na koncu slavil Orange1 Bassano. Tekma je bila vseskozi izenačena, tri minute do konca dvoboja je bil izid 65:65, nato pa si je Orange1 Bassano z uspešnim izvajanjem prostih metov in lepim košem za dve točki priigral odločilno prednost in ohranil nepremaganost na turnirju No Borders Euro Cup 2022.

THIRD DAY, THIRD MATCH

BARCELONA – PARTIZAN BELGRADE 102:56 (23:14, 49:27, 81:44)
Barcelona je na tretji tekmi turnirja No Border Euro Cup 2022 dosegla svojo prvo zmago, medtem ko je beograjski Partizan že tretjič ostal praznih rok. Srbi so obdržali stik z Barcelono le do polovice druge četrtine (27:21), saj so nato prišli v ospredje tekmeci, ki so se dobesedno razigrali v napadu, kot priča končni izid tekme. Prednost Barcelone je med drugo in tretjo četrtino vseskozi naraščala, tako da je bil zmagovalec zapečaten že krepko pred koncem dvoboja.

THIRD DAY, FOURTH MATCH

REAL MADRID – BAYERN MÜNCHEN 74:42 (17:13, 38:24, 59:35)
Real Madrid je osvojil še tretjo zmago in se uvrstil tako v finale prvega mednarodnega turnirja No Borders Euro Cup 2022, v katerem se bo pomeril z ekipo Orange1 Bassano, medtem ko Bayern München ostaja pri enem uspehu. Španci so vodili skozi celo tekmo, dako da nekaj stebrov ekipe je na koncu celo počivalo v pričakovanju jutrišnje finalne tekme.